fbpx

Parkskolens medarbejdere

Anette – lærer

Underviser i engelsk, natur/teknik,  billedkunst og håndværk/design
Indskoling
Mellemtrin

Anniqa – køkkenmedhjælper og rengøring

Benjamin – skoleleder

Underviser i historie
Udskolingen

Betina – rengøring

Betina – lærer

Underviser i dansk, engelsk og tysk.
Støttelærer
Mellemtrin
Udskoling
Klasselærer i 5. kl.
AKT-ansvarlig.

Boe – rengøring/pedelmedhjælper

Brian – lærer

Vikar

Britt – pædagog/lærer

Underviser i idræt, kristendom og billedkunst.
Indskolingen
Lærer i førskolen

Camilla – lærervikar

Chanett – Støttelærer i indskolingen

Christina – lærer

Underviser i matematik, engelsk og kampsport
Støttelærer
Indskoling
Udskoling
Klasselærer i 8. kl.

David – viceskoleleder

Underviser i idræt og tysk i udskolingen.

Dorthe – Børnehaveklasseleder

Underviser i dansk og matematik
Indskoling
Klasselærer i 0. kl. og 2. kl.

Elias – vikar og køkkenmedhjælper

Ellen – køkkenmedhjælper

Else – skolesekretær

Gitte – Køkkenleder

Helle – Lærer

Underviser i dansk og fysik/kemi., støttelærer
Udskoling
Klasselærer i 9. kl.

Janne – Lærer

Underviser i musik kristendom og natur/teknik
Indskoling
Mellemtrin

Jonathan – Pædagogmedhjælper

Vikar

Joshua – Vikar

Julie – lærer

Vikar

Jytte – SFO-leder

Underviser i dansk Indskoling
Klasselærer i 1. kl.

Jørn – Rengøring

Kim – Lærer

Underviser i dansk, kristendom, samfundsfag,  håndværk/design og madkundskab
Indskoling
Mellemtrin
Udskoling
Klasselærer i 3. kl.

Lene – kontor

Lisbet – lærer

Støttelærer i indskolingen

Maria – Lærer

Underviser i dansk
Støttelærer og AKT-lærer
Indskoling
Mellemtrin
Udskoling
Klasselærer i 4. kl., 6. kl. og 7. kl.

Mette – Lærer, IT-adm.

Underviser i matematik og IT
Støttelærer
Indskoling
Mellemtrin
IT-ansvarlig

Niels – Pedel

Pernille – Køkken

Pia – køkkenmedhjælper, støttelærer i indskolingen

Sarah – Lærer

Underviser i matematik og biologi
Støttelærer
Indskoling
Udskoling

Sebastian – pædagogmedhjælper

Vikar

Simon – Lærer

Underviser i matematik, idræt og historie.
Støttelærer
Sportsvalgfag
Indskoling
Mellemtrin
Udskoling

Simone – lærer

Underviser i matematik, fysik/kemi idræt, svømning, biologi og natur/teknik
Støttelærer
Mellemtrin
Udskoling

Sophie – Lærer

Underviser i engelsk, tysk, biologi og geografi.
Støttelærer
Mellemtrin
Udskoling

Susanne – Pædagog

Trine – Pædagog/Lærer

Underviser i natur/teknik og håndværk/design
Støttelærer
Indskoling
Lærer i førskolen

Ulla – Køkken